Zynga'da istifa!

Zynga'da istifa!
Online oyun sitesi Zynga'nın COO'su John Schappert görevi bırakma ve yönetim kurulundan istifa etme kararı aldı.

Sosyal oyun yapımcısı Zynga’da geliştirmeden sorumlu olan John Schappert istifa etti. İstifanın oyun geliştirme görevinin başka bir şirket görevlisine devredilmesinden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

 

Zynga’dan yapılan açıklamaya göre Schappert’ın ayrılışında şirket politikaları, uygulamalarla ilgili olmadığı belirtiliyor. Oyun sektörüne önemli katkıları olan Schappert’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden şirket John hep bizim dostumuz olarak kalacak diyerek yöneticisine verdiği değeri de göstermiş oluyor.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde EA tarafından The Sims Social adlı oyunu kopyalamakla itham ve dava edilen Zynga, Ville adını verdiği oyunla ilgili ciddi bir sıkıntı yaşayacağa benziyor. John Schappert, online oyun yapımcısı Zynga'nın COO görevini 16 aydır yürütüyordu. Daha önce Electronic Arts şirketinde de geliştirmeden sorumlu yönetici olarak görevde bulunan Schappert, kariyerine kurucu ortak olarak Madden NFL adlı oyunu da geliştiren Tiburon Studios’ta başlamıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi