Zuckerberg, Facebook'a verdiği zararı ilk kez itiraf etti

Zuckerberg, Facebook'a verdiği zararı ilk kez itiraf etti
Sosyal medya devi Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg şirketinin halka açılma projesinin son durumu hakkında yaptığı açıklamada “hayal kırıklığı” yaşadığını söyledi.

Mayıs ayında halka arz edilen Facebook’un hisse senetleri neredeyse yarı yarıya değer kaybetmişti. 38 dolardan satışa çıkan hisseler kısa zamanda keskin bir düşüş yaşamıştı. Şirketin hisseleri bugün 19.43 dolardan satılıyor.

 

Tüm bu olumsuz gelişmelerin ardından Zuckerberg sessizliğini ilk kez bozdu. San Fransisco’da bir konferansta konuşan Facebook CEO’su, hisse senetlerinin halka açılması konusunda üzerine yoğunlaşan baskıyı “yaşadığımız ilk iniş çıkışlar gibi değil” diye yorumladı.

 

Şirket yönetimi konusunda sıkça eleştirilen Zuckerberg, halka açılmanın çok net bir şekilde kendileri için yanlış strateji olduğunu itiraf etti.

 

Dünya çapında yaklaşık 1 milyar kullanıcısı bulunan sosyal ağ Facebook, ABD tarihinde bir ilk gerçekleştirerek 100 milyar dolar değerinde hisse senediyle halka açıldı. Ancak bu açılmanın hemen ardından şirket neredeyse sermaye miktarının yarısını kaybetti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi