Zaman tüneline geçeceklerin dikkatine!

Zaman tüneline geçeceklerin dikkatine!
Facebook sizi hala zaman tüneline sokmayı başaramadıysa, bu 4 madde sizi ilgilendiriyor!

Facebook sizi yeni "zaman tüneli"ne henüz zorla sokmadıysa, bunu yapmasına çok az bir zaman kaldığını birkaç gün önce sizlere duyurmuştuk. Hala zaman tüneline geçmediyeseniz, geçtiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olacak.

 

1. Duvarınızın gizlilik ayarını değiştirin

Zaman tüneli görünümü, Facebook'a katıldıktan sonra şimdiye kadarki tüm paylaşımlarınızı kolaylıkla aranabilir hale getiriyor. Bu durum, Facebook'u güçlü gizlilik ayarlarını sunduğu dönemden önce kullanmış olanlar için sorun oluşturabilir.

 

Zaman tüneline geçtiğinizde, eski gönderilerinizle ilgili gizlilik ayarlarını yapmak için bir haftanız olacak. Bunun ardından zaman tüneliniz, herkesin görebileceği bir hale gelecek.

 

Ulaşmak istediğiniz gizlilik seviyesine göre izleyebileceğiniz üç yol var. İsterseniz tüm gönderilerinizi arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilir, gönderileri kimlerin göreceğini seçebilir veya her gönderinizin gizlilik ayarını elle düzenleyebilirsiniz.

 

2. Beğendiklerinize tekrar bakın

Eski Facebook profilinde "beğendiğiniz" içerikler, Bilgiler sayfasında gizleniyordu. Zaman tüneli ise bu ilgi alanlarını profil sayfanızın üst tarafına, kapak fotoğrafınızın hemen altına yerleştiriyor.

 

3. Uyarı ayarlarınızı kontrol edin

Facebook, sosyal ağda gerçekleşen belirli eylemler için size e-posta gönderir. Uyarılarınızı kaçırmak istemiyorsanız, Uyarı Ayarları sayfanıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayfayı bulmak için Facebook sayfasının sağ üstündeki açılır menüye tıklayın ve Hesap Ayarları seçeneğine tıklayın. Şimdi sol taraftan Uyarılar sekmesine tıklayın. Burada hangi eylemler için e-posta uyarısı alabileceğinizi seçebilirsiniz

 

4. Kullanmadığınız uygulamaları silin

Facebook'un zaman tüneli tanıtıldıktan kısa bir süre sonra, ona özel uygulamalar da sunulmaya başlanmıştı. Bu uygulamalara izin verip vermediğinizden emin değilseniz, Gizlilik Ayarları sayfanızı ziyaret edebilirsiniz. Gizlilik Ayarları sayfasında Uygulamalar ve Web siteleri satırı karşısında bulunan "Ayarları Düzenle" bağlantısına tıklayın. Uygulamaların gizlilik sayfasında "Kullandığınız uygulamalar" satırının karşısındaki "Ayarları Düzenle"ye tıklayın. Şimdi kullandığınız tüm Facebook uygulamalarını ve onlara verilen izinleri göreceksiniz. Buradan artık hesabınızla bağlantı kurmasını istemediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi