Yüz tanıma şirketi alıyor!

Yüz tanıma şirketi alıyor!
Google, yüz tanıma yazılımı üreticisi Viewdle şirketini satın almaya çok yakın. İnternet devinin Viewdle için 45 milyon dolar ödeyeceği belirtiliyor.

Çoğunluğu Ukraynalı olan Viewdle’ın 36 çalışanı ise Google bünyesine katılacak. Google’ın satın alma açıklamasını bugün yapması bekleniyor.

 

 

Firmanın ürettiği yüz tanıma teknolojisine olanak sağlayan yazılım özellikle akıllı telefonlarda kullanılıyor. Şirketin yazılımını kullanan firmalar arasında Best Buy ve BlacBerry akıllı telefonlarını üreten Research In Motion bulunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi