Yüz tanıma artık Apple'ın tekelinde

Yüz tanıma artık Apple'ın tekelinde
Mobil cihazlarda kullanıcının yüzü ile açılma sistemini Apple tescil ettirdi.

 Apple 29 Haziran 2010 tarihinde mobil cihazlar (tablet ya da cep telefonları) için kullanıcının yüzünü güvenlik şifresi olarak kullanmak amacıyla bir patent başvurusunda bulunmuştu. Birkaç gün önce Apple'dan gelen habere göre sistemin patenti Apple'a verildi. Burada enteresan bir nokta var. Şu anda Android 4.0 işletim sisteminde de bu özellik kullanılıyor. Ancak A.B.D. Patent Ofisi bu özelliği Apple'a tescil etti. 

Google  Ice Cream Sandwich ürününde opsiyonel olarak yüzünüzü tanıtarak telefonunuzu açmanızı sağlayabiliyor. Bu patent tescilinden sonra Apple, Google'un bu teknolojiyi kullanmasına izin verecek mi? İşte bu sorunun cevabını önümüzdeki günlerde alacağız.

.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi