Yuga ve Odin ortaya çıktı!

Yuga ve Odin ortaya çıktı!
Xperia'nın yeni modelleri sonunda ortaya çıktı.

Sony’nin akıllı telefon dünyasına sunduğu başarılı Xperia serisinin devamı olan ‘Yuga’ ve ‘Odin’e ait fotoğraflar ortaya çıktı. Xperia Z ve Xperia ZL adlarıyla piyasaya sürülecek olan telefonların resmi basın bültenlerine ulaşarak fotoğrafları yayımladı.

 

Yuga’ya ait fotoğraflar son iki ayda üç defa internete düşmüştü. Ancak Engadget’ın verdiği haberde cihazın tasarımının sızıntılarındakinin aksine farklı olduğu göze çarptı. Her iki telefon Xperia serisinde göze çarpan keskin kenarlardan kurtulurken, ZL’nin ön panelinde kamera da yer almadığı görüldü.

 

Yuga hakkında kısa süre önce internete düşen iddialar, cihazın dört çekirdekli Qualcomm çipe sahip olacağı yönündeydi. LG Nexus 4 ve HTC Droid DNA telefonlarında da kullanılan işlemcinin yanı sıra, Xperia Z, 2 GB RAM ve LTE bağlantı özelliğiyle gelebilir. ZL modeli hakkındaki bilgiler ise henüz açığa çıkmış değil.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi