Yeni Philips monitörler IFA 2012'de!

Yeni Philips monitörler IFA 2012'de!
Philips monitörlerin lisans ortağı MMD, Berlin’deki IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ileri teknolojilerle donatılmış yeni Philips monitörleri tanıtacak.

Öne çıkan ürünler arasında dünyanın ilk UltraWide21:9 formatındaki ve 29 inç büyüklüğünde ekranı, dünyanın ilk üç boyutlu (3D) oyun keyfi sunan Ambiglow ekranı ‘Gioco’, Android akıllı telefonlara bağlanabilen Smart MHL özelliğine sahip IPS ekran ve kristal netliğinde görüntü sunan 27 inç 3 boyutlu, yüksek çözünürlüklü PLS monitor ile gözlüksüz izlenebilen bir üç boyutlu monitör yer alıyor.

 

Yeni teknolojileriyle öne çıkan yeni Philips modellerinin başında dünyanın ilk Multiview (çoklu görünüm) özellikli UltraWide 21:9 ekranı geliyor. 29 inç boyutundaki monitör, AH-IPS teknolojili 2560x1080 çözünürlüğe sahip geniş ekranı ve  kristal netliğinde görüntü kalitesi ile tüketicilere eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Multiview özelliği, aktif çift ekran ve aktif çift kaynak kullanımını mümkün kılarak verimliliğini artırıyor. Süper hızlı USB 3.0 girişi ve stereo hoperlör gibi opsiyonel seçenekler UltraWide Philips monitörün hem profesyoneller hem de oyunseverler için ideal bir ürüne dönüşebilmesini sağlıyor.  

 

IFA 2012’de görücüye çıkan bir diğer yenilikçi model ise Ambiglow 3D ekrana sahip. Yeni Philips GIOCO… 27 inç boyutundaki ince çerçeveli ekranı ile oyun keyfini en üst düzeye taşıyan monitör, Ambiglow teknolojisi sayesinde yüksek kaliteli ve sıfır titreşimli üç boyutlu görüntü sunuyor. 

 

IFA’da tanıtılan modellerden Smart MHL özellikli 23 inç boyutundaki Philps IPS monitör, yeni mobil teknolojisi sayesinde kullanıcıların Android akıllı telefonlardan doğrudan  fotoğraf görüntülemesini, oyun oynamasını ve High Definition (HD) video seyretmesini mümkün kılıyor.

 

Fuarda ayrıca Philips’in kristal netliğinde, 2560x1080 ultra yüksek çözünürlüklü görüntü sunan profesyonel 27 inç PLS ekranı da tanıtılacak. Multiview teknolojisi sayesinde aynı anda iki farklı kaynaktan görüntü alabilen monitörün üzerinde dahili 2 megapiksel kamera bulunuyor. Süper hızlı USB 3.0 girişi ile hızlı veri aktarımı sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor Philips PLS ekran, PowerSensor özelliği ile de enerji maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor.

 

Fuarda tanıtılan bir diğer 3D Philips modeli ise, kullanıcılara gözlüksüz üç boyutlu görüntü deneyimi sunuyor. Monitör, “Otostereoskopik 3D” adı verilen teknoloji sayesinde gerçek üç boyutlu görüntü deneyimini evlere ve ofislere taşıyor. Sadece yüksek kalite beklentisine sahip ev kullanıcıları için değil, iç tasarım veya mimarlık alanında çalışan profesyoneller için de üretilen Philips monitör, IPS özelliği sayesinde parlak ve titreşimsiz görüntü ve “full HD” geniş ekran çözünürlüğü sunuyor. 

 

Yeni Philips monitörler IFA 2012 Berlin’de Hall 22’deki MMD standında sergilenecek. Tüm yeni modeller, yıl içinde elektronik marketlerinde satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi