Yeni nesil iPad'lerde HD ekran aydınlatmaları

Yeni nesil iPad'lerde HD ekran aydınlatmaları
Apple, yeni nesil iPadlerde HD ekran çözünürlüğü için yeni arka ışık çözümleri üzerinde çalışıyor...

Apple, yeni nesil iPadlerde HD ekran çözünürlüğü için yeni arka ışık çözümleri üzerinde çalışıyor... İki Tayvan firması ile çalışmalarını yürüten Apple, 2048 x 1536 px. çözünürlükte ekran tasarımlarını uygulamaya çalışıyor...

Şu anda iPad 2de tek bir LED ışık çubuğu kullanılmakta ama panellerin parlaklığını korumak ve güçlendirmek için yeni nesil ipad de değişiklikler göreceğiz. 

Apple, yeni nesil tablet cihazlarında gelişmiş görüntüleme teknolojileri içerecek şekilde bir anlaşma yapmak için Samsung ve LG ile (dünyanın en büyük Led üreticileri), kalite testlerine başlamış olduğunu bildirdi. 

Apple'ın artan ısı çıkışı ve yüksek pil tüketimine yol açan sorunları çözümlemiş olduğunu ve çift ışık çubuğu seçeneğine dönmenin muhtemel olduğunu söylebiliriz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi