Yeni iPhone'da "kablosuz sarj" olmayacak!

 Yeni iPhone'da "kablosuz sarj" olmayacak!
Bir sonraki iPhone'da kesin olacak gözüyle bakılan özellik, büyük ihtimalle olmayacak.

Apple ürünleriyle ilgili en son haber ve söylentileri duyuran 9to5Mac sitesi, firmanın iPhone 5S için kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı duyumlarının temelsiz olduğunu duyurdu.

 

Firmanın kendi kaynaklarını kullanarak bir kablosuz şarj sistemi geliştirmekte olduğu söylentileri bir süredir internette dolaşmaktaydı. Apple'ın kablosuz şarj patenti başvurusu yaptığı da bilindiğinden pek çok kullanıcı iPhone 5S'de bu teknolojiyi göreceğimizi düşünmeye başlamıştı. Ancak Apple ürünleriyle ilgili sağlam duyumlar almasıyla tanınan 9to5Mac sitesi, firmanın bu teknolojiyi kendi ürünlerine henüz uygulama niyetinde olmadığını iddia ediyor. Firmanın etkili yöneticilerinden Phil Schiller de geçtiğimiz aylarda bu iddiaları destekler nitelikte açıklamalar yapmıştı: "Kablosuz şarj sistemleri sonuçta yine prize takılı fişler kullandığı için fazladan bir rahatlık sunduklarını düşünmüyorum. Öte yandan USB kablosu, prize, bilgisayarlara takılabiliyor hatta uçaklarda kullanılabiliyor."

 

Elbette söz konusu olan Apple olunca her tür sürprize hazır olmakta fayda var. Ama yine de bir sonraki iPhone'da kablosuz şarj görmeyi çok fazla beklemeyin.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi