YemekSepeti 44 milyon dolar yatırım aldı!

YemekSepeti 44 milyon dolar yatırım aldı!
Türkiye'nin en büyük online yemek sitesi Yepeksepeti.com, General Atlantic firmasından 44 Milyon Dolar yatırım aldı!

Yemeksepeti’nin yatırımcısı  dünyanın önde gelen fonlarından General Atlantic oldu. 14 milyar dolar fonuyla dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan General Atlantic’in Türkiye’de ilk yatırım yaptığı şirket olan Yemeksepeti’nde yöneticiler görevlerinin başında devam edecek. Yemeksepeti yatırımında General Atlantic’in yanı sıra Endeavor Catalyst fonu da yer almakta. Yapılan yatırımla beraber General Atlantic, Yemeksepeti'nin azınlık hissedarlarından biri haline gelmiş oldui. General Atlantic'in Yemeksepeti'nin yüzde kaçına sahip olduğu bilinmiyor. Borsaya açık bir şirket olmayan Yemeksepeti'nin tahmini piyasa değerinin 200 milyon dolar civarında olduğu tahmin edilmekte.

Şu an için 44 şehirde faaliyetlerini sürdüren Yemeksepeti 2013 yılında tüm Türkiye’de hizmet vermeyi planlıyor. Türkiye’de 6.500, Rusya ve Dubai’de toplam 1.500 restoran ile çalışan şirketin girilecek yeni pazarlar ile birlikte bu rakamı hızla artırması planlanıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi