Yanlışlıkla gönderilen mail nasıl geri çekilir?

Yanlışlıkla gönderilen mail nasıl geri çekilir?
Yanlışlıkla istemediğiniz bir kişiye gönderdiğiniz e-postayı okunmadan geri çekmeniz mümkün.

İnternet kullanıpta mail göndermeyen insan yoktur. Özellikle çalıştığınız şirket sürekli farklı şirketler ve kişiler ile yazışıyorsa günde yüzlerce e-posta ile uğraşıyor olabilirsiniz. Biraz yorgun ve birazda dalgınsanız göndermiş olduğunuz e-postalardan birini istemediğiniz bir kişiye veya şirkete göndermiş olabilirsiniz. Başkalarının okumaması gereken çok önemli bir e-postayı geri çekmek mümkün mü? Eğer e-postalarınızı Outlook üzerinden yönetiyorsanız yanlışlıkla göndermiş olduğunuz mesajı geri çekebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Outluk ekranınızdan "Gönderilmiş Öğeler" içerisinde yanlışlıkla gönderilen postayı bulun ve üzerine çift tıklayın. Açılan yeni pencerede "Bu iletiyi geri çek" komutunu arayın eğer bulamıyorsanız "Diğer Komutlar" seçeneğinden "Bu iletiyi geri çek" komutunu ekleyin.

Yukarıdaki menüden diğer komutları seçmeniz doğrultusunda aşağıdaki pencere açılacak ve bu pencereden "Tüm Komutlar" içinde "Bu iletiyi geri çek" komutunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Yukarıdaki resimde de görüldiğü gibi "Bu iletiyi geri çek" komutunu sağ tarafa ekle derseniz ve tamam butonuna basarsanız bu komutu artık aşağıdaki gibi menü üzerinde görebilirsiniz.

 

 

Yuvarlak ve yeşil renkte menü çubuğuna çıkan bu komuta tıklayarak istemeden göndermiş olduğunuz e-postayı geri çekmeye başlayabilirsiniz.

 

 

"Bu iletiyi geri çek" komutuna tıklamınız halinde yukarıda gördünüz pencere açılacak. Bu pencereden "Bu iletinin okunmamış kopyalarını sil" seçeneğini seçip tamam derseniz yanlışlıkla göndermiş olduğunuz e-postayı geri okunmadan geri çekebilirsiniz. Tabiki e-postanın geri çekilebilmesi için tüm işlemleri karşı taraf postayı okumadan önce yapmak gerekiyor. Eğer bu işlemleri yapmadan önce karşı taraf gönderinizi okumuşsa da yapacak birşey yok.  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi