Yandex'ten zafer!

Yandex'ten zafer!
Rusya merkezli arama motoru Yandex, Microsoft'un arama motoru Bing'i geçti.

Ülkemizde de faaliyet gösteren Rus arama motoru Yandex, dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft'un arama motoru Bing'i geçti.

 

comScore'un hazırladığı 2012 yılının Kasım ve Aralık ayını içeren istatistiklerde Yandex'in bu aylarda Bing'den daha fazla arama yaptığı görülüyor. 4,447 milyar sorgu gerçekleştiren Bing'e karşılık 4,844 milyar sorgu gerçekleştiren Yandex az bir farkla da olsa 2012 yılını Bing'in önünde 4. sırada tamamladı.

 

Google, 114.7 milyar arama ve yüzde 65.2'lik pazar payı ile birinci sırada yer alırken, yüzde 8.2'lik pazar payına sahip Çinli arama motoru Baidu 14.5 milyar arama ile ikinci sırada yer aldı. 8.6 milyar arama ve yüzde 4.9 pazar payıyla Yahoo, arama motorlarında üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sıradaki Yandex'in pazar payı yüzde 2.8 iken, onu beşinci sırada takip eden Bing'in pazar payı yüzde 2.5.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi