Yandex'in 18 Mart jesti

Yandex'in 18 Mart jesti
Yandex'in, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri için Türkiye'ye jesti...

Rus kökenli arama motoru Yandex, bugüne özel bir sayfa tasarımı ile tr uzantılı sayfasından 18 Mart'a yer verdi. Yandex, pazarın en büyüğü Google'nin en önemli rakibi olabilmek için çok ciddi çalışmalarda bulunmakta. Daha önce bahsettiğimiz Yandex Map ile şehir içi trafik yoğunluğunu da gerçek zamanlı olarak vermesi Google Map'a karşı yaptığı bir hamleydi.

Bugün duyarlı bir şekilde davranarak ana sayfasında aşağıdaki tasarıma yer verdi;

yandex

Her ne kadar pazarlama faaliyeti olarak düşünülse de sergilenen bu ince ve anlamlı davranış takdir edilmeye değer. Sayfanın neredeyse tamamı bugüne özel tasarlanmış. Sağ alt köşede hızlı görsel arama değişen Çanakkale ile alakalı başlıklara göre ayarlanmış. Arama örneği bile günün anlamı ile alakalı. Logonun altında duran direnişin sembolu kabul edilen kırmızı karanfil ise her şeyin özeti bence.

Bu hareket ne kadar başarılı olur bilinmez ama ben biraz daha ısındım Yandex'e sanki...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi