Yandex ile Mynet anlaştı!

Yandex ile Mynet anlaştı!
Yapılan anlaşma neticesinde Mynet kullanıcıları aramalarını Yandex ile yapacak.

Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli düzenlenen imza töreninde yaptıkları açıklamada, başlattıkları bu işbirliğinin, her iki kurumun da kullanıcılarına ve internet ekosistemine en iyi ve en faydalı hizmeti ulaştırma anlayışlarının ortak sonucu olduğunu belirtti.

 

 

Mynet ve Yandex, bugün yapılan imza töreni ile işbirliklerini kamuoyuna duyurdu. Yapılan anlaşmayla, Türkiye’nin lider internet portalı Mynet, kullanıcılarına arama hizmetinde yenilik getirmek amacı ile Yandex’i seçtiğini belirtti. Yandex ile Mynet’in işbirliği sonucunda, kullanıcıların Mynet üzerinden yaptığı arama sorgularına Yandex’in Türkiye’ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap verilecek. Mynet kullanıcıları portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm web’de, Türkiye’den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabilecek. Mynet ve Yandex Türkiye arasında yapılan bu işbirliği, Yandex Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ile Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli’nin düzenledikleri imza töreni ile kamuoyuna duyuruldu.

 

 

MYNET ARAMALARINI YANDEX’LE YAPACAK

 

Söz konusu işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ şöyle konuştu:

 

 

"Bugün burada hem Yandex, hem Mynet hem de tüm Türk internet kullanıcıları için çok önemli bir işbirliğine imza atıyoruz. Yandex’in özenle yerelleştirdiği arama teknolojilerini Mynet gibi sevilen bir platformun ziyaretçilerinin hizmetine sunmak üzere yaptığımız bu işbirliğinden dolayı çok mutluyuz. Mynet kullanıcıları Yandex’in arama servisinden çok memnun kalacak.

 

 

Hatırlarsanız, geçen hafta Yandex’in Türkiye’de birinci yılını kutladığımız gün yapmış olduğum konuşmamda, "şov daha yeni başlıyorö diyerek, Türkiye’de hızla ve sırayla bir dizi büyük işbirliklerine, yepyeni çalışmalara imza atacağımızı ve bunları sırasıyla Türk kamuoyu ile paylaşacağımızı söylemiştim. İşte birinci yılımızı kutladığımız o günü takiben, bugün öncelikle, ülkemizin lider internet portalı Mynet ile yaptığımız işbirliğini duyuruyoruz. O gün de dediğim gibi, Yandex’le şov yeni başlıyor, ve bugünü takiben, Türk internet kullanıcılarına ve internet ekosistemine maksimum fayda sağlamak anlayışıyla çıktığımız yolculukta, kısa zaman aralıklarıyla pek çok yeni işbirliğini, yepyeni ürün, servis ve projelerimizi paylaşıyor olacağız. Bugün Mynet ile başlattığımız işbirliği bizim için çok önemli, ve bir dizi önemli girişimimizin ilkleri arasında. Yandex’in Türk internet kullanıcıları nezdinde beğeniyle karşılanacak çalışmaları çığ gibi büyüyecek, Türkiye Yandex’le tanışmaya, Yandex’le yaşamaya ve Yandex’lemeye kısa sürede alışacak"

 

 

YANDEX, TÜRK İNTERNET KULLANICILARINA MYNET’LE DE ULAŞACAK

 

İmza törenindeki açıklamasında Mynet Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli; "Türkiye internet dünyasının dev platformu Mynet olarak, kullanıcılarımıza haberden eğlenceye, videodan oyuna pek çok farklı içeriği en iyi kullanıcı deneyimi ve en yaygın erişim ile sunmayı amaç edindik ve Mynet üzerinden ve farklı platformlardan her ay 17 milyon kullanıcıya birebir dokunan servisler yarattık.

 

 

Öncü ve yenilikçi ürünler ile 13 yıldır her geçen gün büyüyerek yerel firmalar arasında liderliğini koruyan Mynet, bugün Türkiye pazarı için en yeni arama motorunu kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Global açılım stratejisini Türkiye’den başlatan Yandex ve Mynet arasındaki işbirliğinin sektöre önemli bir hareket getireceğine ve Mynet kullanıcılarına etkin bir arama deneyimi sunacağına inanıyorum" diye konuştu. Bugün itibariyle, Mynet kullanıcıları portal üzerinde yaptıkları arama sorgularına Yandex’in Türkiye’ye özel geliştirdiği arama teknolojileri kullanılarak cevap buluyor, portalın arama fonksiyonunu kullandıklarında tüm web’de, Türkiye’den sayfalarda veya Türkçe sayfalarda arama yapabilmenin yanı sıra, video ve görsel de arayabiliyorlar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi