Yandex artık browser rekabetinede giriyor

Yandex artık browser rekabetinede giriyor
Yandex Google hizmetlerine teker teker alternatif hizmetler üretiyor.

Bildiğiniz üzere Yandex piyasada Google'ın hizmetlerinin benzerlerini kullanıcılara veriyordu. Arama motoru başta olmak üzere google'un tüm hizmetlerini vermeye çalışıyor bunlara taranslate ve 10 GBYTE alan veren email adresi en basit örnekler. Şimdi kızışan browser seçeneklerine Yandex browser 1.0 versiyonu ile bu iş te bizde varız diyor.

Basit ve hızlı temeline dayalı browser düşüncesi ile yola çıkan Yandex başarılıda görünüyor. Browser da eklentiler ile kullanılabilirliği arttırabildiğiniz gibi güvenliği ise Kaspersky ile sağlıyorsunuz. Çeviri özelliğinin Croma da olduğu gibi Yandex'tede 9 dil için bulunmakta.

Yandex ardı arkası kesilmeyen hizmet politikaları ile piyasayı kızıştıracağa benziyor. Kullanıcı olarak ben sadece bunu izleyerek tadını çıkarak ve kalitenin artmasını bekleyeceğim.

Techcekirdek Yandex browser'ını sizin için bir süre kullanarak yakında bir inceleme dosyası oluşturacak.

Browser'ı buradan indirebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi