Yahoo, yeni ürünleri ile ilerliyor!

Yahoo, yeni ürünleri ile ilerliyor!
Yahoo Livestand, tabletler ve akıllı telefonlar için dijital bir gazete de dahil olmak üzere yeni ürünler ile web ortamına yeni bir giriş yaptı.

Yahoo Livestand, tabletler ve akıllı telefonlar için dijital bir gazete de dahil olmak üzere yeni ürünler ile web ortamına yeni bir giriş yaptı. 

Bir taraftan yeni kovulan CEO'su, bir taraftan Google'ın Yahoo'yu satın alma için teklif söylentileri pek olumlu anılmadığı şu günlerde Yahoo, çıkaracağı bir dizi ürünler ile bir nevi "bu piyasada bizde varız." diyor. Şirket için yeni bir CEO'nun atacanacağı hakkındaki söylentilere cevap veren Carol Bartz Eylül ayında yapılan toplantılarda şirkete olan taliplerin görüşüldüğünü ve gelen tekliflerin şimdilik rafa kaldırıldığını açıkladı. Bartz, Yahoo'nun büyük bir web varlığı olarak kalacağını ve internet üzerinden en yaygın olarak kullanılan ürünler ile web ortamında önemli yerler alacağını vurguladı.

Livestand, Yahoo'nun yeni ürünleri arasında en çok bekleneni. Bu arada Yahoo, haber sitelerinin yanı sıra dergi benzeri bir formatta yayıncılarla içerik getiriyor ve kullanıcıların istedikleri içeriği eklemesi için kişiselleştirme sağlamakta.

"Çok güzel hızlı bir HTML5'i unutmayın" diyen Yahoo başkan yardımcısı ve ürün müdürü Blake Irving, Livestand'ın ABC News, Forbes, Ebeveynlik, Bisiklet, Toz ve Surfer de dahil olmak üzere 100'den fazla başlık içereceğini ve 2012 yılının ilk yarısında Android versiyonu için de uygulama başlatacağını belirtti.

Şirket ayrıca yeni bir Android uygulaması olan Yahoo Hava uygulamasını tanıttı. Flickr fotoğraf paylaşım hizmeti crowdsourced fotoğrafları kullanılarak, uygulama yeri, günün saatine ve mevcut hava koşullarına karşılık gelen hava app arka plan resimlerinin oluşturulacağı açıklandı. Saat 20:00'de Londra'da hava yağmurlu ise o şehrin siluetinin arka planda görülebilecek. Uygulama, 35 dilde ve 63 ülkede ücretsiz olarak indirilebilecek.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi