Xperia'ya müjde var!

Xperia'ya müjde var!
Sony Xperia S'e Android 4.1.2 müjdesi!

Sony'nin bir süredir Android 4.1.2 güncellemesini bekleyen cebi Xperia S için iyi haber geldi. Sony'nin Fransa'daki Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre cebin bazı yapıları, güncellemeyi almaya başladılar.

 

Xperia S'e gelen bu güncelleme, cihaza yeni Walkman özellikleri, Album ve Movies uygulamalarına yenilikler, kilit ekranına yeni işlevler, yeniden boyutlandırılabilen widget'lar, mobil veri kullanımını daha iyi izleyebilme, daha temiz "Son uygulamalar" ekranı gibi yenilikler ekliyor.

 

Xperia S'i güncellemek için onu USB'den bilgisayarınıza bağlayıp PC'nizdeki Sony Companion yazılımını çalıştırarak güncellemeleri denetleyebilirsiniz. Güncellemeden önce tüm verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzu güncellemede izleyebileceğiniz ikinci yol ise onu Wi-Fi üzerinden yükseltmek. Bunun için Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemeleri > Güncellemeleri Kontrol Et yolunu izlemeniz yeterli.

 

Sony'nin bir önceki amiral gemisi olan 4.3 inç'lik Xperia S, alt tarafında bulunan saydam şerit ile öne çıkan bir tasarıma sahip. Gücünü 1.5GHz çift çekirdekli işlemciden alan cep, 1GB RAM ve 12MP'lik kamerayla geliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi