Xbox Live tekrar online oldu!

Xbox Live tekrar online oldu!
Microsoft’un oyun platformunda yaşanan yaklaşık beş saatlik kesintiden sonra, şirket dimdik ayakta olduğunu bildirdi.

Microsoft destek ekibine ve Microsoft sitesindeki bildirime göre sabahleyin yaşanan kesintiden sonra Microsoft’s Xbox tekrar online oldu. Microsoft destek ekibinin bir üyesi öğleden sonra 1:30 civarında bir tweet yayınlayarak “Xbox live’in online ve çalışır olduğunu, herkese sabırları için teşekkürleri bildirerek oyunun devam ettiğini söyledi.” 

Cnet çalışanlarından abone olanlar da kendi hesaplarından oturum açabildiklerini ve hizmetin en azından bir bölümüne erişebildiklerini söylediler.

Oyun platformu sabahleyin 8:30 civarında 5 saatlik bir kesintiden sonra Twitter’dan gelen kullanıcı şikayetlerini takip ederek bu sabahki problemleri deneyimlemiş oldu. Bir Microsoft temsilcisi kesinti ile ilgili detaylar üzerinde bildirimde bulunmadı. Fakat, teknik ekibin sorunu hızlı bir şeklide çözmeye çalıştıklarını ve bu konuda daha fazla problem beklemediklerini söyledi. Şirketten bildirilen bir açıklamada “Xbox Live, Xbox 360 console and from Xbox.com’dan geçici hizmet sorunları yaşıyordu. Mühendislerden oluşan bir ekibimiz  hızlı bir şekilde problem çözümü için çalıştı ve hizmet online ve kullanılır hale geldi.”dendi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi