WP8'e ortak geliyor!

WP8'e ortak geliyor!
Lenovo, WP 8'e dördüncü gelebilir!

Çinli sistem üreticisi Lenovo akıllı telefon piyasasına hızlı girecek. Windows Phone platformunu kullanan akıllı telefon üreticilerine katılması beklenen Lenovo'nun, güçlü konfigürasyonu ile adından söz ettirecek bir cihazla piyasaya girmeye hazırlandığı iddia edildi. Çin haber kaynaklarına göre şirket, bu yılın ikinci yarısında 1080p çözünürlüğe sahip 4 çekirdekli bir işlemciye sahip bir akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturacak.

 

İddianın dayanağı ise Lenovo Başkan Yardımcısı JD Howard'ın geçen Ocak ayında Windows Phone kullanan bir cihazı bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladıklarını açıklamış olması. Microsoft ve Lenovo arasında Windows PC'ler konusunda sıkı bir işbirliği olduğu göz önüne alındığında, Lenovo'nun  Windows Phone 8 platformunu kullanan donanım üreticileri olan Nokia, HTC ve Huawei'ye katılması çok da sürpriz olmayacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi