Word 2010'da otomatik kaydetme ayarları nasıl yapılır?

Word 2010'da otomatik kaydetme ayarları nasıl yapılır?
Microsoft Word 2010'da otomatik dosya kaydetme seçeneğinin ayarlanması

Uzun zaman üzerinde çalıştıktans onra bilgisayarınızın herhangi bir sebepten dolayı aniden kapanması ya da kitlenmesi üzerinde çalıştığınız Word dökümanı için oldukça kritik sonuçlar doğurabilir. Bu gibi istenmeyen durumları aşmak için Microsoft Word'de bulunan otomatik kaydetme seçeneği ile belirleyeceğiniz zaman peryotlarında Microsoft Word sizin yerinize bu işi otomatik olarak yapacaktır.

Öncelikle Word 2010'u açıp aşağıdaki ekran görüntüsünde görülen yolu izlememiz gerek.

techcekirdek.com

Ekran görüntüsünde bulunan seçenekler butonuna bastıktan sonra otomatik kaydetme ayarlarının yapılacağı pencere açılacaktır.

techcekirdek.com

Açılan ekran görüntüsünde Kaydet bölümüne gelelim ve sağ tarafında sarı ile vurgulanmış alanların açıldığını göreceksiniz. Öncelikle hangi periyotlarda çalıştığınız dosyanın kaydedileceğini belirlemek için otomatik kurtarma bilgilerini kaydetme sıklığı bölümünde kaydetme sıklığını giriceğiz. Girdiğimiz bu değer ile Microsoft Word bizim yerimize üzerinde çalıştığımız dosyayı kaydedecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi