Windows için Kinect 1.5 çıkıyor...

Windows için Kinect 1.5 çıkıyor...
1 Şubat'ta betası çıkan Kinect Windows'un versiyon 1.5'u yolda.

Microsoft'un 1 Şubat'ta betasının dağıtımına başladığı 'Kinect for Windows' için yeni versiyon duyurusu geldi. Geliştiricilere dağıtılan ürünün 1.5 versiyonu için açıklama yapan Craig Eisler gelecek ay 19 ülkede daha dağıtıma başlanacağını bildirdi. Dağıtılan paketler SDK 'Software Development Kit' 'Yazılım geliştirme kiti' olarak geçmekte ve geliştiriciler bu teknolojiyi ilk kullananlar olmakta.

Mayıs sonunda Honk Kong, Güney Kore ve Tayvan'da dağıtımı yapılacak ürünün Avusturya, Belçika, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Hindistan, Hollanda, Portekiz, Norveç, Rusya, Sudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, İsveç, İsviçre ve Birleşik Arap Emirliklerin'de dağıtımı yapılacak. Geliştiricilere dağıtılacak pakete Kinect Studio'da dahil olacak. Bu Studio sayesinde geliştiriciler, kullanıcıların uygulama ile etkileşimlerini kaydebilecekler. Yeni versiyon ayrıca 4 dili daha anlayabilecek şekilde tasarlanacak. Yeni versiyon ile gelecek diller arasında Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Japonca yer almakta. Ayrıca bu yeni dil yaması ile Kinect lehçeleri de ayırt edebilecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi