Windows da yükseltme sorunu tarih oluyor.

Windows da yükseltme sorunu tarih oluyor.
Büyük zaman kaybı ve sıkıntıya sebep olan yükseltme sorunu sonunda çözüldü.

Microsoft Kurulum ve Geliştirme dapartmanından Christa St. Pierre şirket bloğunda yaptığı açıklamaya göre, Windows 7 den Windows 8 e yükseltme işlemi, önceki versiyonlar kadar çileli olmayacak. Çok daha kolay ve hızlı bir biçim de yükseltme işlemini yapabileceğiz.

Apple ın Mac işletim sistemlerinde uzun zamandan beri yükseltme ile ilgili kullanıcıları sıkıntıya düşürmeyecek bir performans vardı. Windows kullanıcıları ise yükseltme yerine çoğunlukla temiz bir kurulumu tercih ederlerdi.

St. Pierre e göre; önceki versiyondaki tüm bilgileri silerek yapılan yeni bir kurulum yaklaşık 21 dakika sürücek bu zaman Windows 7 den yaklaşık olarak %35 daha kısa zaman anlamına geliyormuş. 

Orta ölçekli bir yükseltme ise, 213.000 dosya ve 77 uygulama üzerinde uygulanan,sadece 42 dakikada tamamlanabilecekmiş. Windows 7 de bu rakam yaklaşık olarak 2 saat 11 dakika kadar sürüyormuş. 430.000 ile 1.4 milyon arasında dosya ve 90 ile 120 arasındaki uygulama yüklü olan bir bilgisayarda ise yükseltme zamanı, Microsoft ün söz verdiği rakam 4 ile 10 kat daha hızlı olacakmış deneme sürümünden.

Bakalım inşallah rakamlar söylendiği gibi gerçekleşir ve çileli yükseltme iş yükünden kurtulmuş oluruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi