Windows 8'in tasarımı bir Mac'te yapılmış.

Windows 8'in tasarımı bir Mac'te yapılmış.
Windows 8'in Metro adlı tasarımı bir Mac kullanılarak yapılmış.

'Metro' adlı tasarımı beğendiniz mi bilmem ancak Windows bunu Windows Phone, Zune, Xbox ve Windows 8 için kullanmakta. Bu tasarımı ortaya çıkaran ekibin başındaki isim Bill Flora ve tüm işlerini bir Mac üzerinde yapmakta.

Bill FloraMetro tasarımı Windows'un milyonlarca cihazında kullanılacak ve bunu tasarlıyan ekibin başındaki kişi çalışmalarını Apple ürünleri ile yapmakta. Bill Flora Metro tasarımı hakkında 'bu taze bir tasarım ve Apple'ye benzerliği yok' diye konuşmuş. Bill Flora şu an Microsoft'ta çalışmamakta.

Hem Apple hem Microsoft bünyesinde iki platformu da çalıştıran insanlar barındırmakta. Bu kaçınılmaz bir durum ancak işin haber olacak kısmı milyonlarca Windowslu cihazın görselinin bir Mac bilgisayarında tasarlanmış olması:)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi