Windows 8.1'den yeni sürpriz!

Windows 8.1'den yeni sürpriz!
Windows 8.1 sürümüne günler kala, yeni bir sürpriz daha ortaya çıktı.

Microsoft, halen Windows 8 kullanmakta olan kullanıcıların, işletim sistemini önemli oranda değiştireceği belirtilen Windows 8.1 güncellemesini 26 Haziran'dan itibaren Windows Store'dan indirebileceklerini daha önce açıklamıştı. Firmadan gelen son açıklamaya göreyse, dileyenlerin indirebilmesi için, güncelleme ayrı bir ISO dosyası olarak da sunulacak.

 

FaiKee adını taşıyan bir kullanıcının MyDigitalLife forumlarında dile getirdiği iddiaya göre, resmi bir Windows 8.1 Soru-Cevap belgesinden elde edilen bilgiler, Windows 8.1 ön izleme sürümünün ISO dosyası olarak da, güncellemeyle birlikte kullanıma sunulacağını gösteriyor. Eğer söz konusu belge gerçekse kullanıcılar bu dosyaları kullanarak bilgisayarlarında yüklü mevcut Windows sürümüne dokunmadan Windows 8.1'i deneyebilecekler. 

 

Belgede ayrıca halen Windows 8 Pro Media Center kullanmakta olanların Windows 8.1 ön izleme sürümünü ISO yöntemiyle kurmaları durumunda Media Center özelliklerinin kaybolduğunu görecekleri belirtiliyor. Bu özellikler, Windows 8 Pro paketinin yeniden yüklenmesi halinde ya da Windows 8 Media Center ürün anahtarı aracılığıyla yeniden aktif hale getirilebilecekler.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi