Windows 8 de yeni bir özellik daha

Windows 8 de yeni bir özellik daha
Yenilenmiş veya sıfırlanmış Windows bir kaç tık uzakta olacak.

Microsoft yeni geliştirdiği işletim sistemi olan Windows 8'de yeni özellikleri duyurmaya devam ediyor. Sistem içerisinde yerleştirilen sıfırlama ve yenileme (reset ve refresh) özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman işletim sistemlerini, ister sıfır kurulmuş hale döndürebilecek ya da işletim sistemi tüm ayarlarınızı saklayarak sistemi yeniden kuracak.

Üstelik bu işlemler çok kısa zaman sürecek ve işletim sisteminizi yeniden kurmuş gibi olacaksınız. Aslında bu özelliklerin benzerleri Windows 7'de de bulunmakta ama işlevsel olarak Windows 8'de olması düşünülen kadar etkin değiller. Bildiğiniz gibi geri yükleme noktaları oluşturarak işletim sistemi istediğimiz zamanlar tazeleyebiliyoruz fakat bu özellikler Windows 8 ile tamamen kullanıcı dostu ve daha etkin hale gelmiş olacaklar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi