Windows 7'de kablosuz ağ şifresini görmek

Windows 7'de kablosuz ağ şifresini görmek
Windows 7'de bağlı olduğumuz kablosuz ağın şifresini görmek.

Kablosuz teknoloji artık hayatımızda bir çok alanına girmiş durumda. Önceleri sadece evdeki ya da işyerimizdeki kablosuz modemlere bağlanmak için kullandığımız teknoloji oldukça fazla uygulama alanına sahip.

Sizlere bir çok zaman işinize yarayacak olan bağlı olduğumuz kablosuz ağın şifresini Windows 7'de nasıl görebileceğimizi anlatacağım. Teknik olarak oldukça basit ama işlevsellik olarak işimize oldukça yarayacakatır.

Öncelikle; aşağıdaki resimde ok ile gösterdiğimiz kablosuz ağa bağlı olduğumuzu gösteren simgeye tıklayayım.

techcekirdek.com

sonra açılan ufak pencereden kablosuz ağımıza sağ tıklayarak duruma basalım ve aşağıdaki pencerenin açıldığını göreceksiniz.

techcekirdek.com

1 numaralı pencere ekrana ilk gelen pencere ve burdan Wireless Properties (kablosuz bağlantı özellikleri) e tıkladığınızda 2 pencereye ulaşacaksınız. 2. pencereden ise Security (Güvenlik) sekmesine tıkladıktan sonra, sarı ile vurgulanmış alana tıkladığınızda bağlı olduğunuz kablosuz ağın şifresini görmüş olacaksınız. 

Oldukça pratik bir yöntem.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi