Windows 7'de bağlantı hatası 678

Bu hata 'Uzak bilgisaya erişilemiyor' şeklinde görünebilir (türkeçesinden tam emin değilim). İnternet sağlayıcınıza bağlantınızda hata olduğunda karşnıza çıkar. Hata 678 size sorunun ne olduğunu söylemeyecektir ve bu hatanın sebebi pek çok şey olabilir. Problemi çözmenin en iyi yolu bağlantınızı adım adım kontrol etmektir.

-Basit Dial-Up Çözümleri;

Bu tür sorunların kaynağı yanlış numranın çevrilmeye çalışılması ya da bağlanılmaya çalışan bilgisayarın cevap vermemesidir. Modeminizden çevirme sesi aldığınız halde arkasından her hangi bir ses duyamıyorsanız sorununuz basit bir çevrim sorunudur. Çevirdiğiniz numarayı kontrol edin ve varsa internet sağlayıcınızın başka bir numarasını çevirin. Eğer çevir sesi alamıyorsanız telefon hattınızı va bağlantınızı kontrol edin.

-İleri Dial-Up Çözümleri

Uyumsuz modem sürücüleri de 678 hatasına sebep olabilir. Windows Aygıt Yöneticisini açınız, modeminizi seçerek onun sürücüsünü kaldırınız. Bilgisayarı reboot ederek tekrar modem sürücüsünün yüklenmesini sağlaynız. Modem üreticinizin internet sayfasından en yeni sürücüyü temin edebilirsiniz, bu da sorununuzun çözümü olabilir. Ayrıca modeminiz numarayı çevirirken vaktinden önce bağlantınız kopmaktaysa da bu sorunla karşılaşabilirisiniz. Kontrol panelinden Modem seçeneklerini açınız, modeminizi seçerek özellikler kısmına giriniz. Gelişmiş sekmesinden 'mevcut ayarları değiştir' kısmını seçerek çevirmeyi sonlandırma zamanını arttırınız.

-Donanımsal Sorunlar

Network kablonuzun bağlı olduğudan emin olun. Fiziksel bağlantı noktalarını (bilgisayar, modem, router, v.b) kontrol edin. Güç kaynaklarını kontrol edin. Ağ bağlantılarınızı açın 'Yerel Ağ Bağlantısı' etkin değilse sağ tıklayarak etkinleştirin.

-Yazılımsal Sorunlar

Bu hatanın sebebi bilgisayarınızdaki bir yazılım, virüs ve ya malware olabilir. Bilgisayarınızı virüs ve malware için taratınız. Bu soruna zarar görmüş güvenlik duvarı da sebep olabilir. Bu durumda güvenlik duvarını etkin değil durumuna almak sorunu çözmeyebilir. Güvenlik duvarını tamamen kaldırıp bağlanmayı deneyin ve sorun bu programdaysa, yüklemeden önce üretici firmadan destek isteyin.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi