Windows 7 ve kütüphane

Windows 7 ve kütüphane
Windows 7 de dosya ve klasörlerimizi organize etmek çok kolay. Windows kütüphane yardımıyla içeriklerimiz daha organize hale gelebiliyor.

Windows 7'nin kullancılar için en güzel özelliklerinden biride Library (kütüphane) yapısı şüphesiz. Temel olarak bu yapı kullanıcılara dökümanlarını daha organize bir hale getirmelerine yardımcı oluyor. Çeşitli kategorilerde kütüphanler oluşturarak dökümanlarımızı grupluyoruz. Sadece word, excel dökümanlarından bahsemiyoruz elbet, resimlerimiz, videolarımız, programlarımız, müziklerimiz aslında dijital olarak depoladığımız tüm belgeleri, bilgileri bu yapı ile gruplandırabiliriz.

Kısaca anlatacak olursam;

techcekirdek.com

yukardaki resim bize kütüphane yapısına nasıl ulaşacağımız göstermekte ve örnek olarak benim bilgisayarımdaki kütüphanleri görmektesiniz. Yeni bir kütüphane oluşturmak için;

techcekirdek.com

resimdeki gibi library (kütüphane)'e sağ tıkladığımızda Yeni-Kütüphane yolunu takip edersek yeni bir kütüphane oluşturacağız.

techcekirdek.com

yeni bir kütüphane oluşturduktan sonra oluşturduğumuz kütüphaneye isim veriyoruz.

techcekirdek.com

kütüphanemizi oluşturduktan sonra sırada kütüphanemize öğe eklemeye geldi. Bilgisayarımızda bulunan herhangi bir klasörü ya da ağda bulunan herhangi bir paylaşımı kütüphanemize ekleyebiliriz. 

techcekirdek.com

ve işte kütüphanemize eklediğimiz klasörün kütüphanemizde ki görünüşü. 

Windows 7 bu özelliği ile dökümanlarımızı organize ederek bize düzenli çalışmak için kol kanat oluyor açıkçası :)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi