webOS artık açık kaynak üyesi

webOS artık açık kaynak üyesi
Hp, Palm i satın aldıktan sonra herkes de büyük heyecan ve ümit uyandıran webOS un geleceği artık "açık" halde.

Palm in Hp tarafından satın alınmasından sonra Hp nin pazarda ne akıllı telefonlar ile ne de çıkardığı tablet ile kendine pek yer edinemedi. Bir kaç kez çelişkili açıklamaları ile kafalarda soru işaretlerini arttıran Hp webOS geliştireceğini fakat açık kaynak kodu destekleyen topluluklarında desteği ile olacağını açıkladı.

Son zamanlardaki çelişkili kararları Hp e olan güveni azalttımı bilinmez ama webOS un fişini çekmek yerine "açık" hale getirmeleri, Android in bu alandaki başarısının göz ardı edilmediğini düşündürtmekte. Bundan sonra artık Hp webOS tabanlı donanım üretmektende vazgeçmiş durumda.

Bakalım webOS da android in yakaladığı başarıya benzer bir başarı yakalayabilecekmi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi