Web sitenizde ziyaretçilerin neler yaptığını öğrenin...

Web sitenizde ziyaretçilerin neler yaptığını öğrenin...
Google Analytics Ziyaretçi Akış Görüntüleme özelliği ile web sitenizde ziyaretçilerin hangi sayfalar arasında geçişler yaptığını inceleyebilirsiniz.

Google Analytics Ziyaretçi Akış Görüntüleme özelliği sayesinde artık web sitenizde olup biteni grafiklerle daha iyi kavrayabileceksiniz. Ziyaretçilerinizin başka sitelerden sizin sitenize nasıl aktığını ve hangi sayfalar arasında geçişler yaptığını ölçümleyebileceksiniz. Visitors Flow (Ziyaretçi Akışı) özelliğiyle, ziyaretçinin hangi kaynaktan size ulaştığını görmenin yanında, sitenizde nereleri dolaştığını ve en son neyi görüntüleyip çıktığını da görebileceksiniz. Aslında web sitenizde ziyaretçilerin gezindikleri sayfaları görebilmek, kırılımlarını incelemek için Omniture adında ücretli bir servis vardı. Tabiki bu servis halen var ve çok profesyonel. Ancak Google Analytics'in yeni sürümünde ücretsiz olarak sunduğu Ziyaretçi Akışı özelliği, bu işe bütçe ayıramayacak olan web siteleri için paha biçilemez. Buradaki raporlama çok esnek. Örneğin Türkiye'den sitenize gelen kişilerin hangi sayfalarda geçiş yaptığını görebilirken, internet tarayıcısı olarak chrome kullananların hangi sayfadan sonra siteden ayrıldıklarını dâhi görebilmekteyiz. Burada özellikle satış odaklı çalışan projelerde hedef sayfalar belirleyip, o sayfaya ziyaretçileri yönlendirebilecek pazarlama aktiviteleri tasarlamak da önemli. Kısacası Google Analytics'in bu yeni özelliğini verimli kullanabilirseniz, sitenize gelen ziyaretçilerden satın alma yapanların oranını (conversion rate) da arttıracak pazarlama aktiviteleri planlayabilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi