Vodafone'dan 319 TL'ye akıllı cep!

Vodafone'dan 319 TL'ye akıllı cep!
Vodafone, kendi markasıyla piyasaya sürdüğü akıllı telefon Vodafone Smart Mini'yi tanıttı. Vodafone Smart Mini, büyük ekranı, Android işletim sisteminin son sürümü ve fiyat avantajı ile öne çıkıyor.

Temmuz 2010'da lanse ettiği Vodafone 840 ile Türkiye pazarına operatör markalı akıllı telefon kavramını getiren ve teknolojiyi kolay ve anlaşılır kılarak öncü olan Vodafone Türkiye, geçen üç yıl içinde Vodafone markalı telefonlarla teknolojiyi herkes için erişilebilir kılmayı sürdürüyor. Şirket şimdi de Vodafone Smart Mini'yi tasarlayarak tüketiciye "akıllı telefona geçiş yapmanın da kolayı var" mesajı veriyor. Vodafone Smart Mini büyük ekran ve son teknoloji donanımları barındırmasına rağmen 319 TL gibi rekabette çığır açacak bir fiyat ile satışa sunuluyor.

 

The Independent'ın 'en iyi'ler listesinde dördüncü!

Vodafone Smart Mini şimdiden lanse edildiği ülkelerdeki eleştirmenlerden tam not aldı. İngiliz The Independent Gazetesi tarafından "En İyi 10 Yeni Akıllı Telefon" listesinin 4. sırasında yer almayı başaran Vodafone Smart Mini, Türkiye'deki tüketicileri de uygun fiyata cepten internet keyfi sürmeye hazırlanıyor. Vodafone Türkiye'nin, müşterileri için avantajlı kampanyalar da sunduğu Vodafone Smart Mini kontratlı olarak ayda 1 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak.

 

BKM Mutfak oyuncularının katılımıyla Vodafone Smart Mini'nin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

"Vodafone Türkiye olarak, abonelerimizin dünya kalitesinde son teknolojilere kolaylıkla erişebilmesini hedefliyor,akıllı telefon sahipliğini de 'herkes içinerişilebilir' kılma yönünde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.Bu amaçla, üç yıl önce Türkiye'de ilk kez "herkes akıllı telefona sahip olabilsin" vizyonu ile operatör markalı akıllı telefonu lanse etmiştik. Şimdi de bu vizyonumuzla 14. Vodafone markalı cihazımızı, rekabetçi fiyat avantajıyla tüketicilere sunuyoruz. 319 TL'lik fiyatıylaVodafone Smart Mini, sadece fiyat avantajı sunmakla kalmıyor, büyük ekranı ve son sürüm Android işletim sistemi ile cepten internet kullanımını en iyi şekilde deneyimlenmesini sağlıyor.Bu özellikleri ile bu fiyata Vodafone Smart Mini'yi Türkiye'ye sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüketicilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren, onların hayatlarını kolaylaştıran hizmetler ve fırsatlar sunmaya devam edeceğiz."

 

3G'den bu yana 4 yılda 4.4 milyar TL yatırım

İçinde bulunduğumuz ayın 3G'nin ülkemize gelişinin 4. yıldönümü olduğunun altını çizen Lütfullah Kitapçı, Türkiye'de bu konuda halen gidilecek yolun bulunduğuna dikkat çekti.

 

Kitapçı şöyle konuştu: "Bu yıl 4. yıldönümünü kutladığımız 3G kullanımında rakamlara baktığımızda bugün Türkiye'de halen.43.9** milyon 3G abone sayısı var. Mobil internet kullanıcı sayısı ise halen 12 milyon düzeyinde.Rakamlar halen gidecek yolumuz olduğunu gösteriyor. Bu rakamları OECD ülkeleri ile kıyasladığımızda mobil genişbant penetrasyon oranı Türkiye'de yüzde 16,3 iken OECD ortalaması yüzde 56,6.Biz de bu nedenle yatırımlarımızı sürekli devam ettirerek ülkemizde dijital uçurumların kapanması, fırsat eşitliğinin sağlanması için küresel bilgi birikimimizi faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde olduğu gibi, Türkiye'de de kullanmaya devam ediyoruz."

 

Vodafone’un çift taşıyıcılı güçlü 3G şebekesinde sunduğu Süper İnternet deneyimi için özel geliştirilmiş Vodafone Smart Mini, 3.5 inçlik kapasitif dokunmatik ekranı, Android Jellybean 4.1 işletim sistemi, 2.0 megapiksellik kamerası ile Vodafone’lulara ayda tarifeye ek 1 TL’den başlayan satışa sunuluyor. Telefona kontratsız sahip olmak isteyen kullanıcılar için cihaz 319 TL fiyatla satışa sunuluyor.

 

Vodafone Smart Mini teknik özellikler

 

  Android Jellybean 4.1 işletim sistemi

  3.5 inç dokunmatik ekran

  320x480 pikel çözünürlük

  2 MP kamera

  1 GHz işlemci

  3G ile 7.2 Mbps internete bağlanma hızı

  Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS

  4 GB dahili depolama alanı

  7 saate kadar konuşma süresi (2G)

  MicroSD bellek kartı desteği

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi