Vodafone'dan 1 TL'ye tablet!

Vodafone'dan 1 TL'ye tablet!
Vodafone günde 1 TL'ye tablet, 3 TL'ye de internet paketi satacak. Tüketicileri ucuz internetle tanıştıran yeni paketlerde kota aşım sorunu da yok.

Vodafone, tüketicinin bilgisayar ve internet kullanımının önündeki engelleri ortadan kaldıracak cihaz ve süper internet paketi hazırladı. Yeni kampanyayla tüketiciler, dünyanın en büyük PC ve tablet üreticilerinden Lenovo'nın ürettiği 7 ve 10 inçlik Vodafone Smart Tab II'yi günde 1 TL'den başlayan fiyatlarla alabilecek.

 

 

Genelde üç ana sorun nedeniyle tüketicilerin internet kullanmadığını söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, "Daha çok insanın internet kullanmasına odaklandık. 'İhtiyacım yok, pahalı, kota sorunu var ve büyük ekranlı uygun cihaz yok' diyerek internetten faydalanamayanlar için oldukça uygun cihazlar geliştirdik. Ayrıca süper internet kampanyaları hazırladık" diye konuştu. 3 TL'den başlayan ödeme imkanlarıyla satışa sunulanan Vodafone internet paketlerinde kullanıcı istemedikçe daha önce belirlenen tutar aşılamıyor. Çünkü kota dolduğu zaman paket duruyor. Kotasını dolduran aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alabiliyor.

 

 

LİG TV ÜCRETSİZ 

Operatör markalı tabletlerini de yenilediklerini ifade eden Öğüt, Smart Tab II'nin fiyat/ performans dengesine sahip bir ürün olduğunu söyledi. 10 inçlik tabletin yanı sıra birçok popüler uygulamayı da tüketicilere sunan Vodafone ayrıca, ilk 2 bin 500 aboneye Lig TV'den yarı sezon maçları hediye edecek.

 

 

3G KULLANICISI 40 MİLYONU GEÇTİ

Gökhan Öğüt, iletişimin her geçen gün sabitten mobile kaydığını söyledi. Öğüt, bugün toplam konuşmaların yüzde 9'unun sabit, yüzde 91'inin de mobil olduğunu belirtti. Bu yıl mobil genişbant internet kullanıcı sayısının sabit interneti geçtiği bilgisini veren Öğüt, "Toplam 19.3 milyon internet abonesinin 11.6 milyonu mobil. Temmuz 2009'da kullanılmaya başlanan 3G'den yararlanan abone sayısı, Eylül 2012'de 40 milyonu geçti" dedi. Vodafone'un global birikimiyle mobil genişbant internette iddialı olduğunu vurgulayan Öğüt şöyle konuştu: "Vodafone, dünyada en fazla 3G bağlantısına sahip operatör. Öncü bir şirket olarak yeni nesil LTE teknolojisine yön veriyoruz." 

 

 

Vodafone Smart Tab II’nin teknik özellikleri 

 

Smart Tab II – 10 inç 

250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri 

1280×800 ekran çözünürlüğü 

Android ICS 4.0 işletim sistemi 

1.5 GHz çift çekirdekli işlemci 

16 GB ‘lık dahili hafıza 

Çift kamera: arka kamerası 5 MP, ön kamerası 1.3 MP 

İnce ve hafif tasarım 

İsteğe bağlı abonelerin satın alabileceği klavye 

10 saatlik pil ömrü 

580 gram ağırlık

 

 

Smart Tab II – 7 inç 

250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri 

1024×600 ekran çözünürlüğü 

Android ICS 4.0 işletim sistemi 

1.0 GHz tek çekirdekli işlemci 

4 GB’lık dahili hafıza, isteğe bağlı olarak 8-16 GB’a yükseltilebilir 

2 MP kamera 

Yaklaşık 5 saatlik pil ömrü 

400 gram ağırlık

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi