Vodafone en çok Türkiye'de büyüdü!

Vodafone en çok Türkiye'de büyüdü!
Vodafone Avrupa'da düşüş yaşarken Türkiye'de yüzde 18.4 büyüdü.

Cep telefonu operatörü Vodafone'u Türkiye sırtladı. 2012-2013 mali yılının son çeyreğinde gelirleri yüzde 2.6 oranında düşen Vodafone, bu dönemde 11.4 milyar Sterlin gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin en fazla büyüme gösterdiği ülke yüzde 18.4 ile Türkiye oldu. Vodafone Türkiye son üç ayda abone sayısını 18.9 milyona yükseltti.

 

Hindistan'da da yüzde 9 büyüyen Vodafone'un en fazla sıkıntı yaşadığı ülkeler İspanya ile İtalya oldu. Vodafone'un gelirleri İspanya'da yüzde 13.8, İtalya'da ise yüzde 11.3 geriledi. Hindistan ve Güney Afrika gibi yükselen piyasalarda yavaş gelişen Vodafone, geçtiğimiz sene zayıf performansından dolayı Güney Avrupa'daki birimlerinin nominal değerleri azaltılmıştı.

 

Vodafone CEO'su Vittorio Colao "Avrupa'daki zorlu piyasa koşullarında" gelirlerinde beklediklerinden daha büyük bir düşüş olduğunu açıkladı. Colao, Avrupa'daki mevcut kullanıcılarının az olmasından etkilendiklerini söyledi. Akıllı telefon kullanımında bir yükseliş olduğunu belirten Colao, Avrupalı müşterilerinin üçte birinin akıllı telefon kullandığını söyledi. Vodafone'nun yüzde 45 hissesi bulunan Amerika'nın ikinci en büyük kablosuz ağ operatörü Verizon Wireless'da, yeni kullanıcıların sayesinde 8.7  büyüme gösterdi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi