Vestel ilk yerli tableti tanıttı!

Vestel ilk yerli tableti tanıttı!
Eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilen IFA Fuarı’nda yerli üretim akıllı telefonunu tanıtan Vestel, CeBIT’te yeni tablet bilgisayarını görücüye çıkardı.

10.1 inçlik ekrana sahip olan Vestel’in yeni tablet bilgisayarında çift çekirdekli 1.2 GHz’lik işlemci bulunuyor. 1 GB ram yer alan cihazda, 16 GB hafıza, Android 4.2 işletim sistemi, 5 megapiksellik kamera ve 3G gibi özellikler bulunuyor. Şu anda prototip aşamasında olan Vestel’in tablet bilgisayarının aralık ayında kullanıcılarla buluşması planlanıyor. 

 

Konu hakkında soruları yanıtlayan Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in Avrupa’da tablet tasarım ve üretimi yapan ilk ve tek firma olduğunu belirtti. Erdoğan, “Son teknolojiyle özel olarak tasarlanan yeni 10 inçlik tabletimizin aynı anda 4 işlem yapabilen işlemcisi, geliştirilmiş arka kamerası ve IPS Full HD ekran kalitesi ile müşterilerimize daha hızlı ve keyifli internet deneyimi sunuyoruz” diye konuştu.

 

Vestel marka akıllı telefonun ocak ayında piyasaya sürüleceğini hatırlatan Erdoğan, hem kendi kanallarıyla hem de Original  Parça Üreticisi (OEM) olarak görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Erdoğan “İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Yurtiçindeki üç operatörkle ve yurtdışındaki en büyük 5-10 operatörle görüşmelerimiz sürüyor. Biz birşey yaptığımızda dünya skalasıyla hareket ediyoruz. Her yaptığımız için yüzde 80’i dünya genelinde yüzde 20 ise yurtiçinde sunuluyor. Akıllı telefon işinde de benzer birşey olacak. Her hesabımızı milyon mertebesinde yapıyoruz. Yapılan anlaşmalarla milyon mertebesinde satış yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi