Ve Soyuz yörüngede

Ve Soyuz yörüngede
Soyuz üç mürettebatıyla birlikte pazar günü erken saatlerde Kazakistan'dan fırlatıldı. Fırlatılma görüntülerini yayınlıyoruz.

    Uzunca bir süredir fırlatma hazırlıkları süren Soyuz, pazar günü erken saatlerde Kazakistan'dan fırlatıldı. 3 mürettebat taşıyan uzay mekiğinin rotası ise uluslararası uzay istasyonu (ISS).

    Rus, japon ve Amerika'lı 3 astronottan oluşan mürettebatıyla Soyuz, altı hafta sürecek görevleri için ISS'e yanaşmadan önce iki gün boyunca uçacak. Dünya yüzeyinden yaklaşık 410 km uzakta bulunan ISS'de şu an üç astronot daha bulunuyor.

    Associated Press'e göre mürettebat ISS'de bir dizi deney yapacak ve ISS'i daha çok astronotun aynı anda çalısabilmesi için hazırlayacaklar. Yapılacak deneylerin arasında yerçekiminin kemik yoğunluğuna etkisi deneyide var.

 

 

    

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi