UltraSurf ile internet daha özgür

UltraSurf ile internet daha özgür
İnternette IP adresinizi saklayarak yasaklanmış sitelere girebilmemiz Ultrasurf ile çok kolay.

İnternette bazı sitelere direkt olarak bağlanmamız engellenebilir. Bu engeli kendi başımıza aşmamız bazen mümkün olamayabiliyor. Bu durumlarda bizim yerimize ulaşmak istediğimiz siteye erişip bize bilgileri ileteck bir Proxy (Vekil) kullanarak çözüm sağlayabiliriz. İnternet erişimi için Proxy kullandığımızda bağlantı kurduğumuz siteler kullanıcı olarak bizim ip adresimiz yerine Proxy Server'in IP adresini gördüklerinden internette rahat izinizi göstermeden rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

Fakap bu Proxy server kullanımında bazı sorunlar olabiliyor. Nasıl kullanırız, nereden buluruz, performansları nasıl gibi soruların çözümünü ararken karşımıza UltraSurf programı çıkıyor. Ultrasurf kurulması ve kullanımı kolay düşük sistem kaynağına ihtiyaç duyan performanslı bir programdır.

Dünyanın bir çok yerindeki proxy IP'lerine bağlanarak güvenli ve tamamen gizli bir internet bağlantısı kullanmanıza olanak tanıyan UltraSurf ile istediğiniz siteyi gönül rahatlığıyla ziyaret edebilirsiniz. IP adresiniz ve bulunduğunuz bölge gibi ayrıntıları saklayan program tarayıcı geçmişini ve çerezleri temizleyerek ardında hiç iz bırakmıyor. Dosya indirme işlemlerini kendi içinde şifreleyen program bu anlamda da güvenliğinizi sonuna kadar koruyabiliyor.

Türkiye'den erişime engellenmiş sitelere bağlanmak için de kullanabileceğiniz UltraSurf sayesinde artık hiçbir site engelli olmayacak.

UltraSurf programı erişimi engellenmiş sitelere bağlanırken yaptığı işlemler sırasında bilgisayarınızda bulunan antivirüs programı uyarı verebilir. Bu programın işlevinden kaynaklanmaktadır. Programı çalıştırmadan önce lütfen antivirüs programınızı devre dışı bırakınız.

Program herhangi bir kurulum dosyası gerektirmeyen tek bir .exe dosyası olarak karşımıza çıkmakta. Bu nedenle programı isterseniz bir USB bellek ile yanınızda taşıyarak her zaman kullanma şansına sahipsiniz. Ultrasurf'ü çalıştırdığınızda, program kendi sunucuları üzerinden internet erişimi sağlayarak yasaklı olan siteleri görüntülemenize olanak tanımaktadır. Farklı bir sunucu üzerinden web sitelerini ziyaret ettiğiniz için internet hızınızda bir yavaşlık durumu söz konusu olabilir ama internet sansürünü engellemek adına sanırım bu durum göz ardı edilebilir.

Ultrasurf sayesinde güvenlik duvarlarını atlatabilir ve erişimi engellenen sitelere giriş yapabilirsiniz. Web siteleri hiçbir şekilde IP adresinizden haberdar olmayacak çünkü tüm trafik Ultrasurf sunucuları üzerinden gerçekleşecek. Bu sayede şirkette ziyaret edilen sitelerle ilgili kendi kayıtlarını tutabilmektedir. Şirket bu konuyla ilgili; tüm bu trafik verilerini kısa bir süre için tuttuğunu ve performans raporları hazırladıklarını söylemekte ve şu an için kullanıcıların güvenini sarsacak bir durum olmadığını da belirtmekte.

Programın diğer güzel yanlarından biriside internete girmek istediğiniz yerel ağlarda belirli siteler yasaklanmış ise sorunsuzca istediğiniz sitelere rahatlıkla girebilirsiniz. Özellikle çalıştığınız iş yerinde sosyal ağ siteleri yasaklanmışsa Ultrasurf adlı bu küçük ve ücretsiz uygulama sayesinde kolaylıkla erişim imkanı bulabilirsiniz. Ülkemizdeki popülerliği de günden güne artmakta olan Ultrasurf'ü Hotspot Shield programına alternatif olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ultrasurf nasıl kullanılır?

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi