Ucuz İphone iddiaları!

Ucuz İphone iddiaları!
Apple iddiaları yalanlasa da, ucuz İPhone haberleri devam ediyor.

Apple her ne kadar "ucuz iPhone üretmeyeceğiz" dese de düşük maliyetli bir iPhone'a dair söylentiler hızını kesmiyor.

 

Geçtiğimiz hafta Apple'ın Çin'e (ve diğer gelişmekte olan piyasalara) özel düşük maliyetli bir iPhone üzerinde çalıştığını söyleyen DigiTimes, bu kez yeni bir iddiayla ortaya çıktı. İsabetsiz tahminlerinin sayısı pek de az olmayan DigiTimes'ın "tedarik zincirindeki kaynakları"na göre ucuz iPhone'da plastik bir gövde kullanılacak. Bazı web siteleri ise DigiTimes'ın aksine, düşük maliyetli iPhone'un gövdesinin hem plastik, hem de metalden oluşacağını iddia ediyor.

 

DigiTimes'ın diğer bir iddiası ise telefonun gövdesinin ABD'de bulunan bir elektronik üreticisi tarafından üretileceği. DigiTimes'ın kaynaklarına göre uygun fiyatlı iPhone, 2013'ün ikinci yarısında piyasaya sürülebilir.

 

Apple yöneticisi Phillip Schiller, sadece birkaç gün önce düşük maliyetli iPhone için "Apple'ın geleceğinde hiçbir zaman böyle ürünler yer almayacaktır" sözlerini kullanmıştı. DigiTimes'ın yanında ucuz iPhone söylentilerini destekleyen Piper Jaffray'den Gene Munster, Jefferies'den Peter Misek ve Strategy Analytics'ten Neil Mawston gibi analistler de bulunuyor. Apple'ın gerçekten de ucuz, plastik bir iPhone üretip üretmeyeceğini biz de merakla bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi