Uçaklarda Wi-Fi hizmeti başladı

Uçaklarda Wi-Fi hizmeti başladı
Sonunda bu da oldu! Uçaklarda Wi-Fi Hizmeti başladı.

Uçaklarda Wi-Fi hizmetinin verilmesinin ardından kablosuz İnternet erişimli bilgisayarlar uçuş sırasında kullanılabilir oldu. En azından Amerika'daki bazı uçuşlarda...

Amerika'da faaliyet gösteren Virgin Airlines, birinci sınıf yolcularına uçuşları esnasında kullanmaları için Samsung Chromebook veriyor. Yolcular, eğer isterlerse San Francisco'dan Boston, Dallas ve Chicago'ya yolculuk ettikleri süreyi bu cihazlarla geçirebilecek.

 

Bu güzel uygulama Virgin Airlines ile sınırlı değil. American Airlines da Google ile bir anlaşma yaparak, yolcularına uçuş boyunca kullanmaları için 10,1 inçlik Samsung Galaxy Tab vermeye başladı.

Yolculuk etmeyi sevmeyen ya da yolculuk boyunca sıkılanlar için yolculuğu eğlenceli kılacak bu uygulama, umarım yakın zamanda Türkiye'deki havayolu şirketleri de geçerler ve bizler de Linux tabanlı Chromebook'ları uçakta kullanmaya başlarız.

Türkiyede ise Ocak ayından sonra THY uçaklarında WİFİ ve cep telefonu serbest!!!!

THY Genel Müdürü Temel Kotil teknolojik yenilikleri yakından izlediklerini ve yeni teslim edilen uçakların teknolojik anlamda da en ileride olacağını belirtti. “Yılbaşı itibariyle 777 tipi uçaklarımızda hem uydudan canlı televizyon yayını olacak, uydu anteni bağlandı, ayarları yapılıyor. Hem cep telefonukullanacaksınız hem de wifi (kablosuz internet bağlantısı) dediğimiz sistemleri, her türlü bağlantıyı kullanabileceksiniz, bu da teknolojinin son noktası" dedi. 


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi