Twitter'da satın almaya başladı

Twitter'da satın almaya başladı
Twitter güvenlik çözümleri üreten bir firmayı satın aldı

2011 kasım ayında duyurduğu ve şu anda küçük bir reklam vere grubuna açık olan twitter'ın reklam platformunun güvenliğini sağlamak adına, twitter Dasient adlı güvenlik çözümleri üreten firmayı satın aldı. Bir çok zaman diğer büyük şirketlerden duymaya alıştığımız bu tür satın alma operasyonlarını artık twitter'da gerçekleştiriyor.

Tahminlere göre twitter'ın reklamlardan elde edeceği gelir 2013 yılında 400 milyon $ a yaklaşacak. Sosyal medyanın reklamcılık sektörüne getirdiğini bu yeni soluk reklam kanallarına, özellikle internet reklam kanallarına bakış açısını tamamen değiştirdi. 

Unutmamak gerekir ki Google gibi bir dünya devi gelirinin halen büyük kısmını reklamlardan elde etmektedir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi