Twitter'da sahte takipçiler artıyor!

Twitter'da sahte takipçiler artıyor!
Twitter'da sahte takipçi sayısı her geçen gün ciddi oranda artıyor...

Yapılan bir araştırma sonucuna göre Twitter’da çok sayıda takipçisi olan kişilerin bu takipçilerinin birçoğunun sahte olduğu ortaya çıktı. Öncelikle şirketlerin ve takipçi sayısı ile iş yapan şahısların sisteme robot takipçiler açarak, birçok kişinin hesaplarını sahte hesaplarla takip ettiği belirlendi. Bu şekilde büyük firmalar ReTweet yöntemi ile reklamlarını duyurabilme imkanı sağlıyor.

Twitter üzerinde bir hesap açmak ve işlem yapmak oldukça kolay. Herhangi bir kişi sizi çok kolay takip edebilir. Öyle ki son zamanlarda Twitter hesaplarına 100.000 tane Twitter hesabını yönlendirmek moda oldu. Bu yönlendirme işlemlerinin %98’ine kadarı sahte hesaplarla yapılabiliyor.

Twitter hesabınızın sahte kişilerle takip edilip edilmediğini anlamak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli tespitler şunlar olmalı;

-Twitter sahibi gerçek ad-soyad kullanıyor mu?

-Profilinde kendisine özel kişisel bilgiler paylaşılmış mı?

-Profili fotoğrafı var mı? Varsa farklı mekânlarda ya da paylaştığı fotoğraf bulunuyor mu?

-Profili sahibinin farklı platformlarda cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi cihazlarla hesaplarına giriş yapıp bunları Twitter ile ilişkilendiriyor mu?

Bu bilgiler doğrultusunda sizi takip edenin insan mı yoksa robot mu olduğu çok çabuk fark ediliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi