Twitter kendi fotoğraf uygulamasını geliştiriyor!

Twitter kendi fotoğraf uygulamasını geliştiriyor!
Fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'la işbirliğine tamamen son veren Twitter, telefonlarla çekilen fotoğrafların editlenmesine yönelik özellik geliştiriyor.

Twitter'ın yeni geliştirdiği fotoğraf editleme özelliğiyle, ortaklığını sonlandırdığı Facebook ve Instagram'la rekabet etmeyi planladığı belirtildi.

 

Yazılım üreticsi Aviary ile ortak geliştirilen fotoğraf filtreleri, cep telefonlarına gönderilen güncellemelerin bir parçası olarak düzenlendi.

 

Fotoğraf paylaşımı alanında Facebook ile rekabet etmek isteyen Twitter, kullanıcılarına fotoğraf, video ve ses kaydı yükeleme imkanı sağlıyor.

 

Twitter'ın güncellenmiş fotoğraf filtreleme uygulamasının New York merkezli Aviary şirketi üzerinde baskı yaratacağı öne sürüldü.

 

Aviary, Amazon.com ve LinkedIn gibi sitelerin patronlarından destek alan bir şirket olarak dikkat çekiyor.

 

Twitter ile çalışan üst düzey tasarımcı Coleen Baik, blog sayfasında yaptığı açıklamada, "Twitter üzerinde fotoğraflarınızla oynayabilecek ve değişiklikler yapabileceksiniz" dedi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi