Twitter, iPhone ve Android uygulamalarını güncelliyor

Twitter, iPhone ve Android uygulamalarını güncelliyor
Twitter, mobil versiyonun dizaynında ve içeriğinde bir kaç değişim yapacak.

Yeni gelen değişimler arasında; "keşfet" butonu, gelişmiş bir arama fonksiyonu ve etkileşimler için push bildirimleri var.

Keşfet: Yeni yapılan düzenleme ile uygulamanın mobil versiyonuna "Keşfet" tabı konuldu. Aynen web Twitter'ında olduğu gibi Keşfet tabı ile takip ettiğiniz kişilerin neleri favorilerine eklediğini veya tekrar tweetlediğini bileceksiniz. Tab ayrıca size arkadaşlarınızın takip etmeye karar verdikleri ve herhangi bir listeye ekledikleri kişileri de görme fırsatı verecek. Bu aktivite ile daha çok okunan, daha popüler olan tweetleri de bulabilirsiniz.

iphone_android_keşfet

Arama: Güncellenen arama ayarları ile arama yaptığınız zaman imla hatalarını tanıyacak ve ilgili diğer haberleri de gösterecek. Size otomatik-tamamlama işlemiyle isim veya soyisim yazmaya başladığınızda yardımcı olacak.

Özellikle iPhone kullanıcıları için, arama işlevi keşfet tabına yerleştirilmiş ve bu sayede gezindiğiniz profilleri twitter hafızasında tutacak.

Bildirimler: Twitter artık etkileşim amaçlı push bildirimleri içerecek. Yani; sizi takip etmek isteyen, sizin tweetlerinizi retweet etmesini veya etmemesini istediğiniz kişileri ve favori olarak eklemek isteyenleri seçebileceksiniz.

Yeni değişiklikleri telefonunuzdan Twitter'ı güncelleyerek görebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi