Twitter, Instagram’a rakip oluyor!

Twitter, Instagram’a rakip oluyor!
Twitter, bir milyar dolara Facebook tarafından satın alınan Instagram’a rakip oluyor.

Son yıllarda internet dünyasında yaşanan gelişmeler yeni rekabetler doğuruyor. Bu rekabetlerin en yenisi ise Twitter ve Facebook tarafından satın alınan Instagram arasında olacak. Toplamda 6 çalışanı bulunan ve kısa sürede en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olan Instagram’ın karşısına çok ciddi bir rakip çıkıyor. Program bünyesindeki filtreler sayesinde fotoğrafları yeniden düzenlemeye izin veren Instagram’ın bir benzeri,Twitter’ın mobil uygulamasına da eklenecek. Twitter, yapacağı güncelleme ile mobil uygulamasına sepya, siyah – beyaz gibi renk ve efekt filtreleri ekleyecek ve bu filtreler ile yüklenen fotoğraflar yeniden düzenlenebilecek.

 

 

Twitter’ın mobil uygulamalarında yapılması beklenen bir diğer güncelleme de video yükleme ve onu düzenleme. Twitter, bu sayede ikinci veya üçüncü uygulamalara gerek kalmadan video paylaşımına da izin verecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi