Twitter ile bilgisayarınızı kontrol edin

Twitter ile bilgisayarınızı kontrol edin
Bilgisayarınızın başında olmadığınız zaman bilgisayarınıza hazır ve özel komutlar vererek bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz.

TweetMyPc bilgisayarınızı hazır ve özel komutlarla kontrol etmenize yarayan kullanımı kolay bir uygulama. Eğer bir Twitter hesabınız varsa bu hesabı kullanarak bilgisayarınıza komut gönderebilirsiniz. Bu komutlar bilgisayarınızı açıp kapatmaktan, beğendiğiniz bir dosyayı bilgisayarınıza indirmeye ve hatta TweetMyPc'nin yüklü olduğu bilgisayardan dosyayı önceden belirlediğiniz mail adresine göndermeye kadar kullanılabiliyor. Hatta nasıl çalıştığı ile ilgili bilgisi olanlar kendi özel komutlarını da yazabilirler.

TweetMyPc yazılımını buraya tıklayarak bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Basit bir kurulumun ardından gmail ve twitter bilgilerinizi soran bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu bilgileri girerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

TweetMyPc, Tweet ile bilgisayar kontrolü, Komut Tweetler, Twitter ile PC kontrolü, remote pc control, uzaktan bilgisayar kontrolü

Kullanacağınız e-mail adresinin gmail olması gerekmektedir. Kurulumu ve ön ayarları gerçekleştirdikten sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Belirtilen komutları tweet olarak yolluyorsunuz. TweetMyPc bu tweetleri komut olarak algılıyor ve istediğiniz işlemi yürütüyor. 

TweetMyPc, Tweet ile bilgisayar kontrolü, Komut Tweetler, Twitter ile PC kontrolü, remote pc control, uzaktan bilgisayar kontrolü

 

Örneğin oturumunuzu kapatmak istiyorsanız Logoff komutunu kullanıyorsunuz. Bu komutu tweet olarak yazdığınız zaman TweetMyPc bu tweeti oturumu kapat olarak algılamakta ve bilgisayarınızın oturumunu kapatmaktadır. TweetMyPc ile kullanabileceğiniz diğer komutlar şu şekildedir.

 

shutdown: Bilgisayarınızı kapatmaya yarıyor. Fakat belirli bir süre sonra kapatıyor. Böylelikle isterseniz kapatma işlemini iptal edebiliyorsunuz.

restart: Bu komutta bilgisayarınızı yeniden başlatıyor.

standby: Bekleme durumuna geçirme komutu

hibernate: Hibernasyon moduna geçirme komutu

lock: Kullanıcı hesabını kilitleme komutu

logoff: Oturum kapatma komutu

abortshutdown: Eğer yeteri kadar hızlı bir şekilde vazgeçerseniz, kapatma ya da standby işlemlerini iptal edebiliyorsunuz.

ip: TweetMyPc programının kurulu olduğu makinenin, iç ağdaki ve dışarıya dönük olan ip değerlini öğrenebiliyorsunuz.

screenshot: Çalışmakta olan makinenin ekran görüntüsünü alır ve Twitpic‘e upload eder

getprocesslist: Çalışır durumdaki proces bilgilerini mail adresinize gönderir.

kill <process id>: Bu komut parametre olarak, proses id’si alıyor. Id’si girilen prosesi sonlandırıyor.

download <URL>: Verilen adresteki dosyayı download eder.

getfile <filepath>: Verdiğiniz dosya yolundaki dosyayı size mail olarak yollar.

darkscreen: Bu komut bilgisayarın ekranını kapatmanıza yarıyor. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi