Twitter da Instagram istiyor

Twitter da Instagram istiyor
Facebook'un satın aldığı Instagram'ın yeni talibi Twitter.

Facebook geçen hafta fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'ı 1 Milyar $ a satın almıştı. New York Times'ın haberine göre Twitter bir kaç ay önce Instagram'a göz dikmişti. 

Twitter'ın baş bulucusu Jack Dorsey Instagram'ın öncü destekçilerinden biriydi, Şubat 2011'de bu işe yatırım da yapmıştı. Hatta daha halka açık hale gelmeden önce tweetlerini yayınlamıştı.

Dorsey bir kaç fotoğraf yayınladıktan sonraki dönemde, Instagram'ın yükselişi sessizleşmişti; ta ki Facebook harekete geçene kadar. Facebook Instagram'ın sadece uygulamasını değil ekibini de kadrosuna katmış durumda.

Zaman Tüneli'nin ilan edilmesinden sonra Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve şirketinin gelişim planları doğrultusunda Instagram'ın bağımsız bir servis olarak devam etmesi ve diğer sosyal ağlarla da (Twitter) kendini göstermesi öngörülüyor.

Bu arada Instagram 1 Milyar $ gibi bir servete değer miydi, düşündürücü. Tabi Zuckerberg'in şu sözleri belki bazılarına yeterli gelebilir: "Yıllardır arkadaşlarımızla ve ailelerimizle fotoğraf paylaşımını en tecrübeli kadro ile yapmak üstünde yoğunlaşmıştık, artık sahibiz."

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi