Tweetler kısaldı!

Tweetler kısaldı!
Twitter karakter sayısını 117'ye düşürdü.

Facebook'dan sonra adını en sık duyduğumuz ve en çok kullanıcıya sahip bir diğer sosyal ağ olan Twitter, karakter sayısını 117'ye indirdi.

 

Twitter t.co link paketinde değişiklik yaparak, http URL'leri 20'den 22 karaktere, https URL'leri ise 21'den 23 karaktere yükseltti.

 

Kısa sürede sosyal medya alanına giriş yapan ve hızla büyüyen twitter bu değişimle daha fazla tweet atılmasını ve böylece sitenin trafiğini daha yüksek tutmayı hedefliyor. Zaten 140 karakterde bile zorlanan kullanıcılar 117 karakterle kendilerini ifade edemeyecek ve bir kaç tweet ardı ardına atmak zorunda kalacak. Böylece daha fazla tweet atılmış olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi