Türkiye internette Avrupa üçüncüsü

Türkiye internette Avrupa üçüncüsü
Ortalama internet kullanımında Avrupa üçüncüsü, ortalama ziyaret edilen sayfa sayısında birincisiyiz.

ComScore'un yaptığı araştırmaya göre Avrupa'da toplam 372 milyon tekil ziyaretçi bulunlamakta ve Türkiye'nin tekil ziyaretçi sayısı 23,1 milyon. 

Kullanıcı başına aylık internette zaman geçirme sıralamasında Türkiye 32,7 saat ile 3. sırada. Birinci 35 saat ile İngiltere, ikinci 32,8 saat ile Hollanda. Aylık tekil ziyaretçi başına sayfa ziyaret sayısı Türkiye'de 3706 ve bu sayı ile birinci sıradayız.

Türkiye

 

Türkiye'de en ilgi çekici site Facebook. Türkiye'de 23 milyon kullanıcı 45.3 milyar dakikasını internette geçirdi. Facebook'ta harcanan vakit 13.1 milyar dakika. Kaba bir hesapla 415 insan hayatını Facebook'da tüketmişiz. İkinci sırada 4 milyar dakika ile Microsoft ve 3.9 milyar dakika ile Google var.

Türkiye 2

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi