Türk Telekom'dan lokum gibi internet!

Türk Telekom'dan lokum gibi internet!
Türk Telekom TTNET'den bağımsız olarak ADSL abonesi olmayan kullanıcılarına ücretsiz modem ile internet hizmeti sağlıyor.

Antalya Mardan Palace’de “Lokum” projesinin basın duyurusunu yapan Türk Telekom, ev ve iş telefonu kullanıcısı olup internet hizmetinden faydalanmayan müşterilerini internetle tanıştırmayı hedefliyor. Bu kapsamda hedefte 6.4 milyon hane bulunuyor. Taahhüt ve bağlantı ücreti olmadan ücretsiz modem ile sunulacak olan Lokum İnternet sayesinde, ülkemizdeki internet kullanıcı sayısının hızla yükselmesi hedefleniyor.

Lokum hizmetini kullanacak abonelere tak çalıştır kablosuz modem ücretsiz olarak verilecek. Kullanıcılar herhangi bir taahhüt, sözleşme ya da ücret talep edilmeden internet hizmetinden faydalanmaya başlayabilecek. İnternete bağlanmak isteyen aboneler, 1 Mbps hız için saatlik 1 TL ve günlük 2 TL ödeyecek.

Kimler faydalanacak?

Lokum İnternet seçenekleriyle hedeflenen kitle içerisinde daha önce internetle tanışmamış olanlar, dükkan, mağaza ve iş yerleri, sadece tatilde kullanılan konutlar, bulunuyor. Lokum İnternet'te de kota kullanımı söz konusu. Kullanıcılar, ayda 6 GB'ı geçtiklerinde hız, otomatik olarak 256 Kbp/s'ye düşürülecek.

Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer, kampanyanın tüm Türk Telekom ailesi içinde büyük bir heyecanla karşılaştığını vurgulayarak “Bu aynı zamanda bir sosyal sorumluluk kampanyası. Türk Telekom çalışanlarının ve satış teşkilatının sadece kendi çevresinde yaptığı iki haftalık ön lansman süresince 110 bin ön talep toplandı. Bu rakam Türk Telekom çalışanlarının kampanyaya ne kadar büyük bir inanç gösterdiklerini hem de internet pazarının büyüme potansiyelini gösteriyor. Tüm Türkiye’yi Lokum vasıtasıyla internetle tanıştıracağız. Böylece hem bilgi toplumuna dönüşe önemli bir katkımız olacak hem de internetin ülke çapına yaygınlaştırılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Dinçer, internetin yaygınlaştırılması önündeki bir engelin bilgisayar sahipliğinin düşük olması olduğunu hatırlatarak, “Bunun için yakın bir zamanda yeni projelerimiz de olacak. Lokum ürünü satın alan müşterilerimize çok ekonomik koşullarda bilgisayar sahibi olma fırsatı yaratacak kampanya başlatacağız. Bunun müjdesini şimdiden vermek istiyorum” dedi.

Lokum hizmeti, 81 ildeki Türk Telekom bayisinden ve 0 800 5000 500 numaralı hattan ücretsiz olarak alınabilecek.


 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi