Transformer Pad TF300: Asus'un ikinci nesil dört çekirdekli tableti

Transformer Pad TF300: Asus'un ikinci nesil dört çekirdekli tableti
Asus Transformer Pad 300 laptopunuzun yerini almaya aday.

Asus, ikinci nesil 4-çekirdekli Tableti TF300'ü basına duyurdu. Tablet, Android'in en son versiyonu Ice Cream Sandwich'i kullanıyor ve sökülebilir klavyesiyle diğer tabletlerden ayrılıyor.

Kısa bir sürede laptop ve tablet arasında geçiş yapabileceksiniz. 16 GB versiyonu 379$'dan başlıyor ve seçeneklere göre fiyatı da artıyor.

Yanında opsiyonel olarak verilen bir jak sayesinde Asus'un belirttiğine göre batarya süresi 5 saate çıkıyor. Ayrıca USB 2.0 girişi, SD kart okuyucusu, mikro HDMI girişi ve bluetooth mevcut.

Tablet, mavi, kırmızı ve beyaz modelleriyle piyasaya çıkacak.

İlk gelen yorumlara göre, Android'in yeni gelişmelerinden haberdar olmak isteyenler için fiyatı gayet uygun olarak gösteriliyor.

Computerworld'den Jr Raphael, tablet teknolojisinin Asus'un Transformer tabletiyle büyük gelişme yaptığını kaydetti. Donanım olarak ise; Transformer Prime'ın şık ve seksi olmasına karşın, Pad TF300T'nin daha faydacı olduğunu, yani nispeten gösterişli oldupunu savundu.

Engadget'den Dana Wollman, bu tabletin batarya ömrü ve grafik kalitesiyle talep edenlere rahatlıkla tavsiye edebileceğini belirtti ve cihazı fiyatına göre "fazlasıyla kullanışlı" olarak nitelendirdi. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi