Toplu taşımada en iyi uygulamalar

Toplu taşımada en iyi uygulamalar

Toplu taşımada 3 uygulamadan bahsetmek istiyorum. Kafanızda şöyle bir soru olabilir herkesin günde 1 uygulama yayınladığı dönemde günde 2,3 uygulamayı takip edip kıyaslamak niye? Bunun 2 nedeni var ilki, ne yazık ki genelde uygulamalar tüm ihtiyaçlarımızı karşılayamıyor. Diğeri ise herhangi bir siteden farklı olmamızda yatıyor.

Toplu taşıma özellikle İstanbul için günde milyonlarca kere kullanılıyor. Hemen uygulamalara geçersek.

Hareket saati:Hareket saati Otobüs, tren, vapur saatlerini, Hatlara göre saatlerini inceleyebilirsiniz. Hatta ara hatlardan(otobüsler için) tahmini geçiş dakikasını  buradan takip ederek daha az bekleyebilirsiniz. Trafik işlerinizi bozmazsa diyelim.

Nerde bu otobüs?:Uygulama basit ama kullanışlı kısaca otobüs hatları hakkında bilgi veriyor yukarıda anlattığım Hareket saati uygulamasından farklı olarak sadece otobüs e odaklanmış bir uygulama. Size seçtiğiniz hattaki tüm durakları haritadan gösteriyor, yetmemiş otobüsünüzün nerede olduğunu sorarak sizin ne kadar bekleyeceğinizi kaç durak sonra otobüsün sizi alacağını takip edebilirsiniz. Peki bu çok güzel uygulanın hiç mi kötü özelliği yok tabii ki var otobüsleri haritaya yerleştiriken tahmini olarak verileri çekiyor.Yani haritada birazdan sizi alacak diye görünen otobüs sonraki güncellemede sizi almadan gitmiş gibi görebilirsiniz. İnanın insanın sinirleri çok bozuluyor.

IMetrobüs:Uygulama basit siz inmek istediğiniz durağı seçiyorsunuz sonra durağınızda alarm çalıyor ve iniyorsunuz. Uyuduğunuzda,film-dizi izlerken, kitap-gazete okursanız kısaca bir şekilde durağı kaçırma ihtimaliniz varsa bu kullanışlı uygulama ile kaçırmazsınız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi